کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  جمعه، ۱۴ آذر‌‌ماه ۱۳۹۹ | Friday, December 4, 2020
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک دانشنامه آزمون آرشیو درباره ما تماس با ما
 

  

ضامن آینه ای وسط جهت سهولت دید در شب

پنج‌‌شنبه، ۱۳ آذر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱:۴۵

هنگام رانندگی در شب وقتی نور چراغ اتومبیل پشت سر باعث ناراحتی چشمان ما می شود کافی است که ضامن زیر آیینه را فشار داده یا به سمت خود بکشیم.

ادامه مطلب...

چطور از نقطه کور کامیون بیرون بمانیم؟

سه‌‌شنبه، ۱۱ آذر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳:۴۸

رانندگی کنار کامیون ها و تریلی های بزرگ بخشی از زندگی روزمره همه ماست. با این حال بسیاری فکر می کنند راننده این ماشین های بزرگ بخاطر ارتفاعی که دارد، بخوبی ماشین های اطراف را می بیند. اما ماشین های بزرگ چند نقطه کور دارند که بعضی از راننده ها حتی نمی دانند این نقطه های کور کجا هستند.

ادامه مطلب...

رانندگی ایمن در مه و گرد و غبار

یک‌‌شنبه، ۰۹ آذر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰:۱۵

رانندگی در مه و گرد و غبار شدید به عنوان خطرناک ترین شرایط آب و هوایی در نظر گرفته می شوند؛ به ویژه اگر مه یا گرد و غبار بسیار متراکم و شدید باشند یا این دو عامل با شرایط آب و هوایی نامساعد دیگری نیز همراه باشند. هوای مه آلود یا غبارآلود از دلایل اصلی ایجاد تصادف های زنجیره ای هستند. با این حال کارهایی هستند که با انجام آنها می توان خطر تصادف را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

ادامه مطلب...

قانون ایست

پنج‌‌شنبه، ۰۶ آذر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱:۰۹

قانون ایست به ما می گوید هرگاه می خواهیم ایست کنیم پس از اینکه خودرو کاملا توقف کرد بایستی اول ترمز دستی را بالا کشید و دنده را خلاص کنیم بعد پا را از روی کلاچ برداریم.

ادامه مطلب...

نقاط کور آینه های بغل

چهارشنبه، ۰۵ آذر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰:۵۶

بیشترین دلیل تصادفات به هنگام تغییرمسیر ناگهانی خودرو از یک لاین به لاین دیگر و نیز هنگام گردش به چپ و راست و سبقت به دلیل عدم توجه راننده به نقاط کور آینه های بغل می باشد.در نتیجه اهمیت دادن به نقاط کور خودرو موجب کاهش تصادف می گردد.

ادامه مطلب...

چگونه با روش هل دادن ماشین را روشن کنیم؟

یک‌‌شنبه، ۰۲ آذر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴:۴۲

گاهی اوقات ممکن است به دلیل وجود نقص فنی در قسمت باطری یا استارت، نتوانیم با استارت زدن اتومبیل را روشن کنیم (غالبا در زمستان) و برای منتقل نمودن خودرو به تعمیرگاه مجبوریم با روش هل دادن اتومبیل خود را روشن کنیم.

ادامه مطلب...

اگر ماشین در خیابان خراب شود، چکار باید کرد؟

پنج‌‌شنبه، ۲۹ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹:۵۳

اگر در حین رانندگی خودروتان مشکلی پیدا کرد، سعی کنید خودرو را سریعاً به سمت راست خیابان منتقل کنید؛ بویژه اگر در بزرگراه هستید. سپس خودرو را به بیرون از مسیر سایر راننده ها هل دهید و نکات ایمنی زیر را بخاطر داشته باشید و در صورت لزوم از آنها استفاده کنید:

ادامه مطلب...

رانندگی در شرایط خاص

سه‌‌شنبه، ۲۷ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳:۳۴

در شرایط خاص چون مه، برف و بارندگی نکاتی را باید در رانندگی رعایت کنید. در چنین شرایطی ممکن است دید شما کاهش یابد، کاهش دید می تواند ناشی از تاریکی زیاد، برف، مه، باران، دود و یا حتی نور زیاد باشد. در ادامه اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار گیرد.

ادامه مطلب...

قانون حفظ فاصله 3 ثانیه

یک‌‌شنبه، ۲۵ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵:۱۹

یکی از مشکلاتی که رانندگان تازه کار همیشه با آن مواجه هستند، این است که نمی دانند مقدار دقیق فاصله با خودرو جلویی باید چقدر باشد. راننده ها باید همیشه حواسشان به خودروی جلویی باشد؛ تا بتوانند در مواقع لازم توقف کنند، سرعتشان را کم کنند یا در صورت بروز حوادثی نظیر ریزش کوه در جاده از بروز حادثه برای سرنشینان خودرو جلوگیری کنند.
با توجه به اینکه سرعت و شرایط جاده دو عامل اساسی در تعیین میزان فاصله هستند، نمی توان به پرسش بالا جواب قطعی داد. اما در شرایط عادی، برای تعیین فاصله مناسب با خودروی جلویی از قانون سه ثانیه استفاده می شود.

ادامه مطلب...

8 نکته رانندگی ایمن برای نوجوانان

پنج‌‌شنبه، ۲۲ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳:۲۵

این یک واقعیت است که در بین گروه های سنی، رانندگان نوجوان بیشترین میزان تصادف را دارند. بنابراین اگر یک نوجوان هستید و قصد دارید رانندگی را آغاز کنید می توانید با تمرین این تکنیک ها، رانندگی ایمن را به یک عادت تبدیل کنید.

ادامه مطلب...

موقع بارندگی رانندگی ایمن را فراموش نکنید.

سه‌‌شنبه، ۲۰ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱:۰۹

رانندگی ایمن در حین بارندگی کار آسانی نیست و اصول خاصی دارد. اگر شب هم باشد که اوضاع پیچیده تر میشود و شرایط کمی دشوارتر میشود. وقتی باران میبارد، دیدن فضای بیرون ماشین سخت میشود و نور چراغ سایر ماشین ها هم وضعیت را بدتر میکند. آب گرفتگی معابر هم را هم به این موارد اضافه کنید.

ادامه مطلب...

تکنیک های ساده برای تغییر لاین ایمن

یک‌‌شنبه، ۱۸ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹:۴۱

طبق قوانین رانندگی همه خودروها باید بین خطوط و در لاین خودشان حرکت کنند. اما وقتی بخواهید سبقت بگیرید یا مسیرتان را عوض کنید، باید لاین تان را تغییر بدهید. اگر رانندگی در یک لاین را حالت عادی در نظر بگیریم، وقتی بین دو لاین هستید در حالت غیرعادی قرار دارید. دقیقاً به همین خاطر اگر تغییر لاین را درست انجام ندهید، در معرض تصادف قرار می گیرید. در این پست آموزش رانندگی تکنیک های ایمن تغییر لاین را به شما یاد می دهیم.

ادامه مطلب...

اطلاعیه مهم

یک‌‌شنبه، ۱۸ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳:۵۱

پیرو اطلاعیه ستاد مبارزه با ویروس کرونا و پلیس راهور ناجا ، همه امور آموزشگاه اعم از ثبت نام،کلاسهای تئوری،آموزش عملی و آزمونها از شنبه 99/9/1 لغایت جمعه 99/9/14 تعطیل و درب آموزشگاه بسته میباشد.

ادامه مطلب...

رانندگی ایمن در شب

پنج‌‌شنبه، ۱۵ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶:۰۴

رانندگی کردن از محل کار به سمت خانه برای کارکنان شیفت عصر می تواند خطرناک باشد؛ بویژه اگر تمام طول شب را بیدار مانده باشند. علاوه براین احتمال اینکه کارکنان شیفت عصر هنگام رانندگی در نیمه شب با راننده های بی دقت و ناهشیار برخورد کنند، بسیار بیشتر است. مصرف مواد مخدر در حین رانندگی یکی از دلایل تصادفات مرگبار می باشد که علاوه بر زندگی خود فرد جان راننده های دیگر را هم به خطر می اندازد.

ادامه مطلب...

مفهوم خط کشی های جاده و نمونه سوالات آیین نامه رانندگی

یک‌‌شنبه، ۱۱ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹:۴۲

یکی از مباحث مهمی که در نمونه سوالات آیین نامه رانندگی بسیار از آن سوال آمده است، مفهوم خط کشی های خیابان و جاده ها است، در کتاب آیین نامه هم در مورد این مبحث حدود 5 صفحه صحبت شده است. برای آشنایی بیشتر با نمونه سوالات مربوط با خط کشی ها و آموختن این مبحث تا انتها این مطلب با ما همراه باشید.

ادامه مطلب...

قوانین گردش در آیین نامه رانندگی

پنج‌‌شنبه، ۰۸ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹:۲۹

در این مطلب قصد داریم شما را با قوانین و مقررات گردش در رانندگی آشنا کنیم. این مبحث یکی از پر اهمیت ترین مباحث آیین نامه است که در سوالات آیین نامه اصلی و مقدماتی بسیار تکرار میشود.

ادامه مطلب...

با رانندگی بد خداحافظی کنید.

سه‌‌شنبه، ۰۶ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹:۰۱

رانندگی مانند هر مهارت دیگری نیاز به آموزش درست و تمرین و تکرار دارد. راننده خوب کسی است که بتواند در هر شرایطی بهترین تصمیم را بگیرد و بتواند امنیت خود و سرنشینان ماشین را حفظ کند در عین حال بتواند در زمان مناسب به مقصد برسد.

ادامه مطلب...

خلاصه نکات مهم آیین نامه رانندگی 99

پنج‌‌شنبه، ۰۱ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰:۴۲

شما در امتحان آیین نامه رانندگی به راحتی می توانید قبول شوید به شرط آنکه نکات مهم آن را بدانید و از آن مهمتر بتوانید از تجربیاتی کسانی که در آیین نامه قبول شده اند استفاده کنید.

ادامه مطلب...

قبل از امتحان این 14 نکته مهم یادت باشه

آزمون شهری رانندگی

سه‌‌شنبه، ۲۹ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷:۰۳

بسیاری از شایعاتی که در بین هنرجویان رانندگی بوده مبنی بر اینکه ماشین آزمون رانندگی دستکاری شده است و ایرادات فنی دارد، رواج دارد. اینها همه باورهای غلطی است که برخی هنرجویان برای توجیه دستپاچگی خود در هنگام آزمون عملی رانندگی آنها را بر زبان می آورند. البته ناگفته نماند که هر خودرویی قلق هایی در نحوه گرفتن کلاچ و ترمز و سایر تجهیزات خود دارند که بر کسی پوشیده نیست و باید با تمرکز و انجام اصولی وظایف خود آنها را به دست بگیرید.

ادامه مطلب...

قوانین سبقت گرفتن در رانندگی

یک‌‌شنبه، ۲۷ مهر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶:۲۰

از مهمترین سوالاتی که همواره در آزمون آیین نامه رانندگی تکرار میشود، در مورد قوانین سبقت گرفتن در رانندگی است، مثلا اینکه در چند متری تونل ها سبقت گرفتن ممنوع است؟ یا سوالاتی شبیه به این سوال مدام در آزمون ها در حال تکرار هستند. به همین دلیل در این نوشته نکات سبقت گرفتن در رانندگی و نمونه سوالات آیین نامه رانندگی مربوط به آن را بررسی میکنیم.

ادامه مطلب...

۱۳/
 

 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

با ما تماس بگیرید

آموزشگاه رانندگی شاهین


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، خیابان ۱۷ شهریور، پایین تر از پل شهید محلاتی، پلاك ۹۱۷، ساختمان شاهین

تلفن: ۳۳۰۲۸۲۳۸-۳۳۷۲۸۳۰۱ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@shahin-ds.com

 

© ۱۳۹۹ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی شاهین محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی