کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  پنج‌‌شنبه، ۳۱ مرداد‌‌ماه ۱۳۹۸ | Thursday, August 22, 2019
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک دانشنامه آزمون آرشیو درباره ما تماس با ما
 

علت تاخیر در صدور گواهینامه چیست ؟فعلا رانندگی نکنید!

  قراربود مدت زمان صدور گواهینامه‌های رانندگی به کمتر از ۴ روز کاری برسد، اما چندماهی است که این زمان به بیش از ۴ یا ۵ ماه رسیده و متقاضیان دریافت گواهینامه را کلافه کرده است.  

 چهارشنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲:۱۵|

در حالی که از عصبانیت صورتش سرخ شده فریاد می زند: «شما که خبرنداری، 4 ماه است که بعد از کلی علافی و کلاس اومدن و آزمون و ... مثلا گواهینامه گرفتم، گواهینامه که نه! تایید قبولی در آزمون گواهینامه گرفتم»؛ می توانستم حدس بزنم مشکلش چیست ولی برای مطمئن شدن سوال کردم: «پس الان مشکل چیست؟» خسته از توضیح دادن گفت: «مشکل این است که حکایت ما شده حکایت همان ضرب المثلی که می گفت شاه می بخشه شاه قلی نمی بخشه!

در امتحان یا همان آزمون گواهینامه قبول شدم ولی هنوز بعد از گذشت 4 ماه کارت گواهینامه ام را نمی دهند، هربار هم یک بهانه ای می آورند، یک بار می گویند تحریم هستیم و نمی توانیم آن پوکه ها کارتی را وارد کنیم، یک بار می گویند در طراحی و برنامه نویسی تراشه های کارت ها به مشکل برخوردیم، خلاصه هربار یک بهانه می آورند، پدرم تازه فوت کرده و باید کمک خرج خانه باشم، دلم خوش بود که می توانم روی ماشین بابای خدابیامرزم کار کنم و یک مبلغ بخور و نمیری درآمد داشته باشم که این هم با امروز و فردا کردن برای صادر کردن گواهینامه از دست دادم!»

این ها سخنان پسر 20 ساله ای است که در یکی از دفاتر پلیس +10 با او هم صحبت شدم، قبلا هم شنیده بودم که به تازگی گواهینامه ها دیر به دست متقاضیان می رسد و بنا بر اعلام تعداد زیادی از افرادی که اخیرا اقدام به دریافت گواهینامه رانندگی کرده اند، مدت زمان صدور گواهینامه آنها بر خلاف گفته مسئولان مربوطه که زمان صادر شدن گواهینامه رانندگی را حداکثر یک ماه اعلام کرده اند حتی به 70 روز هم رسیده است و هنوز گواهینامه به دستشان نرسیده است!

از یکی از اپراتورهای آن دفتر پلیس 10+ سوال کردم: «این مشکل تنها برای این فرد رخ داده یا افراد مشابه به آن جوان 20 ساله کم نیستند» او هم که انگار این موضوع برایش عادی باشد پاسخ داد: «شما روزی یک ساعت بیا در همین دفتر بشین ببین چند نفر مشابه این پسر را می بینی! یکی دیگر کم کاری می کند ما باید جوابگو باشیم!».

پرسیدم: «چرا اصلا گواهینامه ها را دیر ارسال می کنند؟ در گذشته که نهایت 10 یا 15 روز طول می کشید تا بعد از امتحان و قبولی گواهینامه ات به دستت برسد» با خنده گفت: «اگر جوابی برای این سوال پیدا کردی ممنون میشم ما را هم مطلع کنی تا حداقل پاسخی برای مراجعه کنندگان داشته باشیم، ما از کجا بدانیم؟ ما هم ماموریم و معذور! نمی دانم»

دلیل تاخیر در صدور گواهینامه رانندگی چیست؟

حدود 40 روز پیش  سرهنگ علی فکری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان دلایل تاخیر در صدور گواهینامه رانندگی را بیان کرد و  موضوع کمبود کاغذ در حوزه صدور و چاپ گواهینامه را رد کرد و افزود: «به هیچ عنوان کمبود کاغذ در فرآیند صدور گواهینامه وجود ندارد.  علت تاخیر در صدور گواهینامه ها گاهی به علت آدرس ناخوانا یا دادن آدرس اشتباه توسط ارباب رجوع بوده که منجر می شود گواهینامه برگشت بخورد.  ثبت نام آموزش رانندگی در مراکز مربوطه در بعضی از فصول زیاد می شود چرا که برخی شغل ها فصلی است و افراد در این فصول فرصت حضور برای آموزش رانندگی و دریافت گواهی پیدا می کنند. با این اوصاف و افزایش حجم کار، روند صدور به صورت روزانه و برابر روال قبل و کاملا عادی و بدون هیچ مشکلی انجام می شود و فقط صبوری افراد را می طلبد.»

گواهینامه ها صادر نمی شوند یا دیر ارسال می شوند؟

براساس اعلام  برخی منابع آگاه از موضوع علت اصلی تاخیر در صدور کارت های گواهینامه  هم کمبود کاغذ است و هم مشکل در طراحی آن پردازنده هوشمند روی کارت های گواهینامه. این موضوع را با افراد دیگری دربین گذاشتیم، آن مقام انتظامی که تمایل نداشت نامش فاش شود، موضوع کمبود کاغذ را رد کرد و گفت: «بحث کمبود کاغذ نیست، بحث برای هزینه چاپ آن است، به طور مثال هزینه چاپ با فلان کاغذ می شود 10 هزارتومان و با فلان کاغذ 15 هزار تومان و مسئولان مربوطه الان به دنبال آن هستند تا کم هزینه ترین چاپ را انتخاب کنند.

با مسئولان راهنمایی و رانندگی تماس گرفتیم و آنها گفتند این موضوع را باید از سوی پلیس نیروی انتظامی پیگیری کنید، خواستیم از طریق نیروی انتظامی این موضوع را پیگیر شویم ولی با گذشت 4 روز از پیگیری و طرح سوال هنوز هیچ جوابی برای ما ارسال نشده است! ما هم آمادگی داریم تا توضیحات مسئولان این حوزه را در صورت ارائه عینا منعکس کنیم.

مشکل از کمبود کاغذ است یا طراحی پردازنده الکترونیکی یا اصلا بحث بر سر اختلاف هزینه چاپ؟ هرکدام باشد دودش به چشم متقاضی دریافت گواهینامه می رود و بر روی رضایت فردی از جامعه هر متقاضی تاثیر مستقیم دارد.

می توان تا زمانیکه مشکل حل می شود، ترتیبی اتخاذ داد که بعد از قبولی فرد متقاضی در آزمون رانندگی، شماره گواهینامه برای او پیامک شود تا اگر لازم است فرد رانندگی کند یک شناسه داشته باشد و دیگر تاخیر در صدور گواهینامه  کلافه اش نکند.


 

علت تاخیر در صدور گواهینامه چیست ؟فعلا رانندگی نکنید!

خبر | اجتماعی

کد محتوا: ۳۲۸۱

ارسال: چهارشنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲:۱۵

به روز شده: چهارشنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴:۳۰

کلید واژه‌‌ها: گواهینامه

نوع: خبر

موضوع: اجتماعی

فرستنده:

منبع: خبر فارسی

پیوند:

بازدید: ۳۵۷

زبان: پارسی

(۱ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

با ما تماس بگیرید

آموزشگاه رانندگی شاهین


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، خیابان ۱۷ شهریور، پایین تر از پل شهید محلاتی، پلاك ۹۱۷، ساختمان شاهین

تلفن: ۳۳۰۲۸۲۳۸-۳۳۷۲۸۳۰۱ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@shahin-ds.com

 

© ۱۳۹۸ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی شاهین محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی