کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  چهارشنبه، ۴ اردیبهشت‌‌ماه ۱۳۹۸ | Wednesday, April 24, 2019
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک دانشنامه آزمون آرشیو درباره ما تماس با ما
 

محدودیت جدید گواهینامه‌ راهنمایی و رانندگی اعلام شد

  محدودیت‌های جدیدی چون رانندگی نکردن در ساعات ۱۲ شب تا ۵ صبح برای سال اول گرفتن گواهینامه اعلام شده است.  

 چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸:۰۹|

 رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا با اشاره به اعمال محدودیت برای افرادی که به تازگی گواهینامه گرفته اند، اعلام کرد که در شیوه دریافت گواهینامه تغییراتی صورت گرفته است.

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا اعلام کرد: «از سال 1383 برای گرفتن انواع گواهینامه، آموزش راهنمایی و رانندگی در آموزشگاه ها اجباری شد. برای افرادی که می خواهند گواهینامه موتورسیکلت دریافت کنند، 10 ساعت رانندگی با موتور و 10 ساعت آموزش تئوری آئین نامه راهنمایی و رانندگی اجباری است. اما از ابتدای مرداد 1396 برای درخواست کنندگان گواهینامه پایه سوم (موتورسیکلت)، گذراندن 40 ساعت کلاس آموزشی تئوری در فضای آموزشی و مجازی لازم است.»

سرهنگ محمد ترحمی در مورد محدودیت های نوگواهینامه ها و دارندگان گواهینامه موتورسیکلت اعلام کرد: «افرادی که به  تازگی گواهینامه گرفته اند، تا 3 ماه حق رانندگی به تنهایی نخواهند داشت و افراد با تجربه و دارای گواهینامه باید در کنار این افراد حضور داشته باشند. این افراد حق رانندگی در مسیرهای برون شهری تا مدت یک سال ندارند. همچنین برای آن ها رانندگی از ساعت 12 شب تا 5 صبح ممنوع و لازم است که تابلوی مثلث راننده مبتدی را روی خودروی خود نصب کنند.»

به گفته ی رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا، هر چند نصب تابلوی راننده مبتدی برای جوانان خوشایند نخواهد بودِ اما نصب تابلوی خطر سبب می شود دیگران بیشتر مراعات کنند. همچنین این کار تشخیص رانندگان تازه گواهینامه را برای پلیس بسیار آسان خواهد کرد.

سرهنگ ترحمی توضیح داد: « مراحل و شرایط دریافت گواهینامه در کشورمان نسبت به کشورهای پیشرفته، ساده است. رتبه رانندگی رانندگان ما از آسیا بهتر است؛ اما نسبت به وضعیت رانندگی در اروپا فاصله ی بسیاری داریم. امیدواریم محدودیت های جدید بتواند از وقوع برخی تصادفات و اشتباهات ناشی از کم تجربگی رانندگان جوان جلوگیری کند.»

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور نیروی انتظامی اعلام کرد: «داوطلبان دریافت گواهینامه ی رانندگی موتورسیکلت یا سواری ابتدا رانندگی را در فضای مجازی تجربه خواهند کرد. آموزش های رانندگی به سوی استفاده از فناوری ها پیش می رود.»

به گفته ی سرهنگ ترحمی، با توجه به داشتن فرهنگ غنی در کشور، تنها لازم است که رفتار رانندگی اصلاح شود. برخی از رفتارهای رانندگی حادثه خیز است؛ اما برخی از رفتارها به یک باره اتفاق می افتند و عادت راننده نیست که نیاز به اصلاح باشد.

بر اساس اعلام رئیس اداره حقوق پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، روزانه 43 نفر در کشور بر اثر حوادث رانندگی فوت و 900 نفر مجروح می شوند. در حوادث اخیر 1432 نفر از تصادف کنندگان، نوگواهینامه بودند.

سرهنگ ترحمی گفت:  «ضریب عکس العمل برخی رانندگان بسیار طولانی تر از دیگران است. به طور عادی عکس العمل رانندگی بین 0/6 تا 1 ثانیه طبیعی بوده و لازم است با آموزش های نوین در فضای مجازی رانندگان را با موقعیت های احتمال تصادف آشنا کرد. با این کار می توان ضریب پیش بینی وقوع تصادف را برای رانندگان تقویت کرد. افرادی که زودتر از دیگران خطر را درک می کنند، کمتر از دیگر رانندگان تصادف می کنند.»

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور اعلام کرد: «افرادی که کارت پایان خدمت ندارند هم می توانند گواهینامه بگیرند؛
به گفته ی سرهنگ ترحمی، گرفتن 30 نمره ی منفی در مرتبه ی اول 60 هزار تومان جریمه دارد. اگر گواهینامه ی افراد ضبط شود، رانندگان متخلف 90 هزار تومان جریمه خواهند شد. اگر 6 ماه از زمان گرفتن نمره منفی گذشته باشد و نمره ی منفی دیگری دریافت نشود، مشمول بخشودگی تمام نمرات منفی رانندگان خواهد شد.

بر اساس اعلام رئیس اداره ی حقوقی راهنمایی و رانندگی، موتورسیکلت سواران نوگواهینامه هم نمی توانند موتورهای بالاتر از 200 سی سی سوار شوند. این افراد نباید هیچ فردی را تا سه ماه روی موتورسیکلت خود سوار کنند.


 

محدودیت جدید گواهینامه‌ راهنمایی و رانندگی اعلام شد

آموزشگاه | اجتماعی

کد محتوا: ۳۲۶۷

ارسال: چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸:۰۹

به روز شده: چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱:۰۳

کلید واژه‌‌ها: محدودیت رانندگی

نوع: آموزشگاه

موضوع: اجتماعی

فرستنده:

منبع:

پیوند:

بازدید: ۱۹۹

زبان: پارسی

(۱ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

با ما تماس بگیرید

آموزشگاه رانندگی شاهین


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، خیابان ۱۷ شهریور، پایین تر از پل شهید محلاتی، پلاك ۹۱۷، ساختمان شاهین

تلفن: ۳۳۰۲۸۲۳۸-۳۳۷۲۸۳۰۱ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@shahin-ds.com

 

© ۱۳۹۸ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی شاهین محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی