کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  یک‌‌شنبه، ۲ آبان‌‌ماه ۱۴۰۰ | Sunday, October 24, 2021
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک دانشنامه آزمون آرشیو درباره ما تماس با ما
 

دانستنی های جدید در مورد نحوه پارک کردن خودرو

  با کم شدن جای پارک در کنار خیابان ها پارکینگ های متعددی ساخته شده اند تا این مشکل حل شود. اکنون با حل تقریبی مشکل جای پارک نکته مهم دیگری به وجود می آید و آن هم نحوه پارک کردن خودرو در این پارکینگ ها است.  

 یک‌‌شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴:۱۵|

راه های مختلفی برای رانندگی کردن و استفاده از وسیله نقلیه وجود دارد و به همان نسبت روش های گوناگونی نیز برای پارک کردن خودرو ایجاد شده است با این حال اینکه چه کسی کار را به درستی انجام می دهد، فرق دارد. قراردادن خودرو در محل های مشخص شده پارک به صورت های مختلف قابل انجام است اما چه روشی برای راحتی راننده و همچنین سلامت خودرو پیشنهاد می شود؟ به طور طبیعی راننده ها با سر خودرو یا انتهای خودرو وارد جای پارک می شوند اما کدام روش بیشتر توصیه می گردد ؟

کمی به ایمنی خودرو فکر کنید،‌ کارشناسان پیشنهاد می دهند برای امنیت بیشتر با دنده عقب وارد جای پارک شوید. با این حرکت موقع خروج دید بیشتری را برای خود ایجاد می کنید و همچنین هنگام پارک راحت تر خواهید بود. زمانی که شما از پارک خارج می شوید ممکن است پشت سر شما خودرویی ایستاده باشد یا آدمی در حال تردد باشد به همین دلیل احتمال تصادف در هنگام خروج با دنده عقب بیشتر خواهد شد. همچنین قرار گرفتن دوربین ها و سنسورهای مختلف بر روی سپر عقب نشان می دهد که حتی خودروسازان نیز به شما توصیه می کنند تا با استفاده از دنده عقب وارد جای پارک شوید.

نوع طراحی خودرو و هدایت پذیری چرخ های جلو از دیگر نکاتی است که باید در ذهن داشته باشید. به طور کلی هدایت خودرو به سمت عقب برای پارک کردن به خاطر هدایت پذیری رخ های جلو بسیار راحت تر است. برای راننده های تازه کار ممکن است پارک کردن در چنین شرایطی بسیار سخت و دردسر آفرین باشد اما با چندبار تمرین این مشکل از بین خواهد رفت.

در این میان برخی کارشناسان اما اعتقاد دارند پارک کردن خودرو با سر در جا پارک های زاویه دار با سر خودرو بسیار آسان تر و بیرون آمدن از جای پارک نیز ساده تر و کم خطر تر خواهد بود. جا پارک های زاویه دار برای افزایش میزان بهروری یک پارکینگ استفاده می شود و تعداد خودروی بیشتری را در خود جای می دهد. با این حال همیشه هنگام پارک کردن خودرو مشکلاتی وجود دارد که نمی توان آن ها را نادیده گرفت.

طبق تحقیقات انجام شده یکی از اعصاب خردکن ترین اتفاقات رانندگی، ماندن در ترافیک ایجاد شده توسط راننده ای است که در حال رفتن به جای پارک با دنده عقب است.


 

دانستنی های جدید در مورد نحوه پارک کردن خودرو

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۴۳۷۸

ارسال: یک‌‌شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴:۱۵

به روز شده: یک‌‌شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴:۱۵

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، پارک کردن، نحوه پارک کردن خودرو

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: خودروکار

پیوند:

بازدید: ۵۳۹

زبان: پارسی

(۲ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

با ما تماس بگیرید

آموزشگاه رانندگی شاهین


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، خیابان ۱۷ شهریور، پایین تر از پل شهید محلاتی، پلاك ۹۱۷، ساختمان شاهین

تلفن: ۳۳۰۲۸۲۳۸-۳۳۷۲۸۳۰۱ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@shahin-ds.com

 

© ۱۴۰۰ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی شاهین محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی