کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  سه‌‌شنبه، ۱۲ اسفند‌‌ماه ۱۳۹۹ | Tuesday, March 2, 2021
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک دانشنامه آزمون آرشیو درباره ما تماس با ما
 

کاهش مصرف سوخت با مراقبت از خودرو

  تعمیر و نگهداری از خودروهای امروزی کار بسیار ساده ای است. با کنترل میزان باد تایرها، تعویض مرتب روغن موتور و کارهایی از این دست می توانید ماشین تان را در وضعیت ایده آل نگه دارید. با انجام مرتب این دو کار می توانید به میزان قابل توجهی در مصرف سوخت صرفه جویی کنید. اما اگر واقعاً می خواهید در پمپ بنزین پول کمتری خرج کنید، می توانید از ۳ راهکار کمتر شناخته شده زیر استفاده کنید تا مصرف سوخت ماشین تان را به حداقل برسانید.  

 یک‌‌شنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲:۱۹|

1. از روغن موتور مناسب استفاده کنید. فرقی نمی کند خودتان روغن موتور را تعویض می کنید یا اینکار را به تعمیرکارتان سپرده اید؛ باید حتماً از روغنی استفاده کنید که در راهنمای خودرو توصیه شده است. برای مثال استفاده از روغن موتور 10W-30 در موتوری که برای استفاده از روغن موتور5W-30 طراحی شده است، می تواند مصرف سوخت در هر کیلومتر را یک تا دو درصد کاهش دهد. همچنین استفاده از روغن موتوری که افزودنی هایی برای کاهش اصطکاک دارد، می تواند در مصرف بهینه سوخت کمک کند.

2. بگذارید خوردو نفس بکشد. در یکی از مطالعات اخیر وزارت انرژی ایالات متحده مشخص شده است که فیلتر هوای مسدود می تواند مصرف سوخت (بر مایل) خودروهای قدیمی را تا 14 درصد افزایش دهد. با وجود اینکه تعویض فیلتر مسدود در خودروهای جدید تاثیر چشمگیری در کاهش مصرف سوخت ندارد، اما می تواند شتاب خودروی شما را افزایش دهد.

3. در تعویض قطعات خودرو خسیس نباشید. وقتی نوبت به موتور می رسد، کوچکترین و ساده ترین قطعات مثل شمع هم می توانند تاثیر زیادی در مصرف سوخت داشته باشند. یک شمع کثیف، فرسوده یا نامرغوب می تواند موجب احتراق ناقص شود که ممکن است باعث کاهش عملکرد و افزایش مصرف سوخت شود. در صورت لزوم قطعات خودرو را تعویض کنید و قطعاتی را انتخاب کنید که مناسب موتور خودروی شما باشند.

اما داشتن یک خودروی کم مصرف و کارآمد همه ماجرا نیست؛ عادات رانندگی شما هم نقش مهمی در میزان مصرف سوخت شما دارند. همیشه قبل از سفرهای طولانی مسیرتان را مشخص کنید تا مجبور به طی کردن مسافت بیشتری نشوید. همچنین نباید از تاکتیک های رانندگی پرتکاپو مثل سرعت زیاد یا توقف و حرکت پشت سرهم (مثلاً در ترافیک) که مصرف سوخت را افزایش می دهند، استفاده کنید. به یاد داشته باشید که با رعایت چند نکته ساده در حین رانندگی و بررسی مرتب خودرو می توانید علاوه بر کاهش هزینه ها به محیط زیست تان هم کمک کنید.


 

کاهش مصرف سوخت با مراقبت از خودرو

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۴۳۵۹

ارسال: یک‌‌شنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲:۱۹

به روز شده: یک‌‌شنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲:۱۹

کلید واژه‌‌ها: رانندگی،​کاهش مصرف سوخت، نگهداری از خودرو

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: گیلان رانندگی

پیوند:

بازدید: ۹۴

زبان: پارسی

(۲ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

با ما تماس بگیرید

آموزشگاه رانندگی شاهین


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، خیابان ۱۷ شهریور، پایین تر از پل شهید محلاتی، پلاك ۹۱۷، ساختمان شاهین

تلفن: ۳۳۰۲۸۲۳۸-۳۳۷۲۸۳۰۱ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@shahin-ds.com

 

© ۱۳۹۹ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی شاهین محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی