کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  یک‌‌شنبه، ۴ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ | Sunday, October 25, 2020
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک دانشنامه آزمون آرشیو درباره ما تماس با ما
 

چگونه راحت‌‌تر در آزمون عملی رانندگی قبول شویم؟

  همیشه سعی کنید از سرهنگ آزمون گیرنده غول نسازید که شب و روز رو از آدم می گیره و باید بیشتر وقت گرانبهاتون در مسیر آموزشگاه بگذرد! از این حرف ها بگذریم.  

 سه‌‌شنبه، ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶:۴۱|

بریم سر جلسه آزمون شهری :

معمولاَ اسم 3 یا 4 نفر خوانده میشود بعد از اینکه پرونده ها ثبت کامپیوتر شد و به نوبت گذاشته شد نفره اوّل که پشت فرمون ماشین آزمون می نشینه از امتیاز بالایی بر خورداره! سرهنگ میگه حرکت کن! معمولاَ یه حرف رو 5 یا 6 بار میگه که هولتون کنه!

نکات اولیه ی حرکت:

تنظیم صندلی و آینه ها، کمربند یادتون نره، قبل از استارت دنده رو خلاص کنین (به احتمال100 % تو دنده هست) و کلاچ رو پایین نگه دارین و استارت بزنین و مجدد ماشین رو در دنده ی یک یا دو قرار دهید و دستی و راهنما رو فراموش نکنین. حالا بعد از رعایت نکات بالا می خواین حرکت کنین اوّل با آینه مسیر رو کنترل کنین و 30 درجه سر ماشین رو به طرف خیابان برده و دقت کنید کنترل کلاچتون خوب باشه که ماشین خاموش نشه یعنی نیم کلاچ رو بخوبی انجام بدین و توقف کنید بر گردید و از ناحیه ی چپتون به خیابان نگاه کنین ماشین نباشه! راستی اگه مطمئن بودید ماشین نیست باز نگاه کنین! چون افسر کاری نداره ماشین هست یا نه فقط حرکات شما رو داره کنترل می کنه! این مرحله رو که رد کردین عوض کردن دنده ها شروع میشه! البته شما فقط با دستور دنده ها رو زیاد می کنین ولی معکوس کردن دنده ها با خودتونه!

نکته: وقتی دنده رو کم می کنین سریع کلاچ رو ول نکنین! در موقع تعویض دنده هیچ گاه به دنده نگاه نکنین در هنگام معکوس کردن دنده به آینه ها هم توجّه کنین تا با ماشین پشت سری به مشکل برنخورید و خدای نکرده تصادف کنید.

هنگام تعویض دنده به این که رو کدوم دنده است بسیار توجّه کنین! در هنگام رسیدن به چهارراه ها و تقاطعها و خیابانهای کم عرض هم دنده 3 نباشه حتی امکان داره خودش بگه بنداز 3 بگو ممنوعه و دنده ی 4 و 5 کلا داخل شهر ممنوعه!

هنگام رسیدن به تقاطعها خوب سرعت رو کم کنین حتما دنده ی 2 باشین و توقفات یادتون نره و به طرفین نگاه کنین اگه ماشین نیامد برین!

مرحله ی بعد مهارت در آینه هاست به این صورت که میگه برو چپ برو راست و ... در این مرحله باید حواستون به آینه ها و راهنماها باشه (نه تنها در این مرحله بلکه بقیه مراحل) و میرسیم به پارک دوبل که معمولاَ از همه می گیره! و از مهمترین قسمت هاست! یعنی اگه تا اونجا 20 باشی و اونجارو نتونی بری افتادی!

در هنگام پارک کردن به موارد زیر دقت کنین:

اولین کار باید از ممنوع بودن محلی که می خواید پارک دوبل انجام بدین مطمئن شوید مناطق ممنوع پارک رو در کتاب آیین نامه حتما یاد بگیرید و اگه ممنوع بود حتما با صدای بلند و رسا به افسر آزمون گیرنده یادآوری کنید ممنوعه و اگر اجازه داد اقدام به پارک کنار ماشین پارک شده کنید و ضمنا به فاصله ها اهمیت بدید و حتما کنترل آینه و راهنما و دنده ی دو یادتون نره. در پارک دوبل سرعتتون رو کم کنین و به اصطلاح آینه که از درب موتور ماشین پارک شده رد شد توقف کنید و حتما فرمون و ماشین صاف باشه و اگر نبود یه کم برین جلوتر و صافش کنید.

با همون راهنمای راست و دنده عقب حرکت کنید بصورت حرکت لاک پشتی و وقتی فرمان را چرخوندین به عقب بر گردین و ماشین ها رو کنترل کنین و حواستون به چهار گوشه ی ماشینتون باشه و خوب دقت کنید که فاصله ها کم یا زیاد نشه وقتی شما پارک کردین می گه قبول شدی بپر پایین! خوب دقت کنید سریع از خوشحالی نپرین پایین چون امتحان تموم نشده می خواد ببینه شما چکار میکنی دقت کنید اول دستی رو بکشین و اگه گفت ماشین رو خاموش کن دنده رو خلاص کنین و بعد اقدام به خاموش کردن کنید و بعد مجددا دسته دنده رو در دنده ی یک قرار بدین و کمر بند رو باز کنین و دست راست روی دستگیره و دست چپ زبانه قفل رو گرفته و با نگاه کردن به سمت چپ که وسیله ی نقلیه ای از کنار شما در حرکت نباشه بعد اقدام به باز کردن درب کنید و بصورت درست از ماشین پیاده بشین و توجه داشته باشید در مورد دور یک و دو فرمانه و پارک دوبل و پارک ال (سنگ چین) هم باید دقت لازم رو انجام بدین که افسر همه ی حرکات شما رو زیر نظر داره.

دقت کنید گاهی اوقات ممکنه یه حرفی بزنه تا بخواد ببینه عکس العمل شما در برابر ترس و استرس یا هول کردن چیه مثلا بگه چرا راهنما رو نزدی یا .... پس زود نترسین و هول نکنید می خواد شما رو امتحان کنه.

همه ی اینها در یک ربع ساعت یا کمتر صورت می گیره! رانندگی سادست سخت نگیرینش.

دقت کنید یک سری خطاها قابل بخشش میباشد مثلا خاموش کردن یا راهنما نزدن برای یک یا دو بار ولی یک سری خطاها قابل بخشش نیست مثلا نادیده گرفتن قوانین و مقررات، برخورد ماشین با جایی، دخالت افسر در کار شما یا ترس و استرس و هول کردن.


 

چگونه راحت‌‌تر در آزمون عملی رانندگی قبول شویم؟

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۳۳۱۵

ارسال: سه‌‌شنبه، ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶:۴۱

به روز شده: سه‌‌شنبه، ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲:۳۶

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، آزمون عملی، آزمون شهری

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: وبلاگ آموزش نکات و ترفندهای رانندگی

پیوند:

بازدید: ۷۳

زبان: پارسی

(۳ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

با ما تماس بگیرید

آموزشگاه رانندگی شاهین


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، خیابان ۱۷ شهریور، پایین تر از پل شهید محلاتی، پلاك ۹۱۷، ساختمان شاهین

تلفن: ۳۳۰۲۸۲۳۸-۳۳۷۲۸۳۰۱ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@shahin-ds.com

 

© ۱۳۹۹ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی شاهین محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی